Akcija “Skolas soma 2013”
Īpašs prieks par šo akciju, kura nu jau trešo gadu sniedz atbalstu trūcīgo ģimeņu bērniem, sagatavojoties skolas gaitām. Akcija paredzēta tām ģimenēm, kuras jau atrodas ADRA koordinatoru redzes lokā un ar kurām notiek vai tiek uzsākta cieša sadarbība. Daudzām ģimenēm tas bija negaidīts, bet ļoti nozīmīgs atspaids.Tukuma draudzes ADRA koordinatore Dace Bičole raksta: “Pateicoties šai ADRA akcijai, varējām atstāt liecību, ka mēs ne tikai skaisti runājam, bet arī darām”. Akcijas laikā iepazīta kāda meitene, kura ir ļoti tuva draudzes nama bijušajai īpašniecei un tagadējai kaimiņienei. “Mēs satikāmies tāpēc, ka viņa bija kādreiz pasniegusi palīdzīgu roku šai ģimenei un šobrīd mums bija iespēja palīdzēt. Cik brīnišķīgi! Iedomājieties kas būtu, ja mēs satiktos tāpēc, ka, kaimiņi būdami, nespētu sadalīt plūmes augļus, kas aug gan mūsu teritorijā, gan viņu?!”, raksta Dace. 

Liepājas ADRA koordinatore Agnese Jēkabsone raksta “Rīkotajā akcijā mūsu brīvprātīgie palīgi (Silvija, Aiva, Agnese) kopā ar ģimenēm devās uz veikaliem, lai iegādātos nepieciešamo skolai (kancelejas preces, grāmatas, sporta drēbes, rudens virsdrēbes, kurpes, botes, zeķubikses, zeķes u.c. mantas).  Katram skolēnam tika iegādātas atbilstošas mantas katra bērna individuālajām vajadzībām. Skolu uzsākot, šiem "skolas somas"" akcijas bērniem bija īpašs aizlūgama dievkalpojums 1.septembrī.Viena no Cēsu ADRA koordinatorēm Daiga Puriņa saka: “Pēc veikala apmeklējuma devāmies uz ADRA Cēsu nodaļu, lai sameklētu bērniem nepieciešamo apģērbu, apavus un arī ēdamo. Tas ir brīnišķīgi, ka mums  ir  dota tāda iespēja palīdzēt, ka Dievs neatstāj vienaldzīgas cilvēku sirdis un ka mīlestību, kuru saņemam no Viņa, varam dāvāt citiem. Lai Dievs svētī ik katru, kurš atver savu sirdi citu vajadzībām.

Kopumā akcijā iesaistījās brīvprātīgie un palīdzību saņēma 73 bērni no 9 Latvijas novadiem/pilsētām – Aizkraukle, Dobele, Cēsis, Liepāja, Madona, Rūjiena, Saldus, Tukums, Ventspils. Kopā šai akcijai tika izlietoti 2215 LVL no ADRAi saziedotajiem naudas līdzekļiem. Pateicība ziedotājiem un īpaši ADRA koordinatoriem akcijas organizēšanā ar visu sirdi un dvēseli!


Attēlā: Aizkraukles ADRA koordinatore Sarmīte Iveta Lauberte un mācītājs Ainis Kaspars “Skolas soma 2013” svinīgajā pasākumā Aizkrauklē.